PESD3V3S1UB
Manufacturer:
Nxp Semiconductors
Mfr.Part #:
PESD3V3S1UB
Datasheet:
Description:
ESD and Circuit Protection ICs SOD-523-2 SMD/SMT Working Voltage:3.3 V Breakdown Voltage:6 V 330 W 300 pF
ParameterValue
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-65 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
PolarityUnidirectional
Working Voltage3.3 V
Peak Pulse Current18 A
Number of Channels1
Breakdown Voltage6 V
Clamping Voltage20 V
Peak Pulse Power330 W
Voltage ESD Contact30 kV
Diode Capacitance300 pF